Linum Sweden

textilní bytové doplňky

Linum představuje značku s textilními doplňky, která snoubí kreativitu, dlouhou textilní tradici a švédský design. Široký výběr bytových doplňků je charakteristický tím, že se dají lehce kombinovat dohromady a dokáží snadno vytvořit neotřelý vzhled a pocit hřejivého tepla domova.

Design a vzor produktů je udáván přednímí švédskými návrháři, kteří jsou zárukou neotřelého vzhledu jednotlivých kolekcí.
I díky této spolupráci se značka může pochlubit mnoha speciálními oceněními za inovativní design. 

Produkty značky Linum jsou navrženy pro každodenní použití, stejně jako pro zvláštní okamžiky - špičkové zpracování a kvalitní materiály jsou toho zárukou.

Značka Linum se zabývá výrobou vysoce kvalitních textilníh doplňků již více jak 40 let. Společnost byla založena Svenem Kempem, poté co cestoval po Indii, kde načerpal vlnu inspirace. 

Linum zůstává rodinným podnikem a společností, kterou vedou Svenovi synové. Hlavní sídle je ve švédské Uppsale, přičemž kolekce produktů je prodávána po celé Evropě. Další pobočky značky Linum nalezneme ve Francii v Printemps, v Selfridges v Anglii a v La Rinascente v Itálii

Společnost zaměstnává okolo 65 lidí, především v mateřské centrále v Uppsale, dále pak v německém Lübecku a také ve francouzském Coustelletu.